publicita RKKA 312x79px

 
Projekt TRANSGRANICZNE ZACZYTANIE / ČTENÍ BOŘÍ HRANICE PDF Tisk Email
(0 hlasů, průměr 0 z ...)

Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju spolu s Regionální knihovnou Karviná od srpna 2017 do března 2018 realizovala polsko-český projekt:

 

TRANSGRANICZNE ZACZYTANIE/ ČTENÍ BOŘÍ HRANICE

 

Projekt byl zaměřený především na mládež ve věku 12–18 let z Jastrzębia-Zdroju a Karviné. Akce byla zaměřena na posílení spolupráce mezi polsko-českými pohraničními organizacemi, zejména mezi knihovnami z Jastrzębie-Zdroju a Karviné na základě společných aktivit – Knižní jarmark, autorská setkání, jazykové, fotografické a umělecké dílny, jejichž hlavním motivem je polská a česká literatura.

 

Hlavní akcemi v rámci projektu byly:

 

  • Poznejme se! Integrační setkání účastníků projektu, Knižní jarmark
  • Jak to říct? Čeština je hezká. Jazykové dílny
  • Setkání s ilustrátorem Adolfem Dudkem a výtvarné dílny
  • Fotografické dílny
  • Český den v Polsku: Marek Šindelka, Lubomír „Lubo” Baum, Marcin Bruchnalski
  • Vernisáž výstavy z fotografických dílen a konference shrnující projekt

 

Během akce na závěr projektu se uskutečnila vernisáž prací účastníků fotografických dílen a tisková konference a účastníkům byly rozdány publikace informující o všech akcích projektu.

 

LOGO

 

Projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj programu Interreg V-A Česká republika-Polsko v rámci Fondu mikroregionů Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko a státního rozpočtu.

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko i budżetu państwa.

 

01

02

05

03

04

 

Komentáře:

scroll back to top
 

 

karta_final logo_ms